دانلود منابع مرحله اول و دوم مسابقه دانش مغز

دانلود منابع مسابقه دانش مغز (Brain Bee)

توسط

معرفی و دانلود منابع مسابقه دانش مغز

مسابقه دانش مغز فرصتی است تا دانش آموزان با مفاهیم علوم اعصاب آشنا شده و انگیزه ی تحقیق بیشتر برای شناخت بهتر مغز در آنها به وجود آید. این مسابقات در سه مرحله ی محلی، ملی و بین المللی برگزار می‌شود. دو مرحله ی اول (یعنی مراحل محلی و ملی) در کشور برگزار می‌شود و نفر اول مسابقات دانش مغز در سطح ملی، برای شرکت در مسابقات بین المللی آموزش دیده و شانس حضور در مسابقات بین المللی را می‌یابد.

مسابقات دانش مغز برای رده‌ی سنی ۱۴ الی ۱۸ سال بوده و مرحله ی بین المللی آن هر سال همزمان با کنفرانس بین المللی علوم اعصاب برگزار می‌گردد. این مسابقات از سال ۱۳۹۳ در ایران با نام “مسابقه دانش مغز” برگزار می‌گردد که متولی برگزاری آن انجمن علوم اعصاب ایران و ستاد توسعه ی علوم شناختی ایران است.

مسابقات دانش مغز به صورت دو مرحله ای برگزار میشود که مرحله ی اول آن به زبان فارسی می باشد اما مرحله ی دوم به زبان انگلیسی است و بر اساس سال های گذشته، مرحله اول مسابقات دانش مغز در آذر ماه و مرحله ی دوم آن در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

منابع مرحله ی اول مسابقات دانش مغز کتاب حقایق مغز (Brain Facts) و کتاب دانش مغز (Neuroscience. Science of the Brain) می‌باشد و سوالات مرحله ی دوم آزمون Brain Bee طبق قوانین جهانی  از کتاب Essential Neuroscience می باشد.

بیشتر بخوانید: مسابقات دانش مغز (Brain Bee)  از گذشته تا امروز

دانلود منابع مرحله ی اول مسابقه دانش مغز

کتاب حقایق مغز (Brain Facts) به درخواست انجمن جهانی علوم اعصاب به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است و فایل PDF آن به صورت رایگان آن برای دانلود در اختیار علاقه مندان قرار دارد. از این رو ترجمه ی فارسی این کتاب به صورت چاپی موجود نمی‌باشد. اما ترجمه ی کتاب دانش مغز (Neuroscience. Science of the Brain) به صورت چاپی موجود می‌باشد و باید آن را خریداری نمود. برای آمادگی در مرحله ی اول مسابقات دانش مغز، نیاز است تا دانش آموزان هر دو منبع را به خوبی مطالعه کنند. در ادامه می‌توانید کتاب حقایق مغز و Neuroscience. Science of the brain را دانلود کنید.

 

دانلود ترجمه فارسی کتاب حقایق مغز

دانلود ترجمه فارسی کتاب حقایق مغز

 

دانلود کتاب حقایق مغز

دانلود کتاب حقایق مغز (زبان انگلیسی)

 

دانلود کتاب neuroscience-science-of-the-brain

دانلود کتاب neuroscience. science of the brain

دانلود منابع مرحله دوم مسابقه دانش مغز

بر اساس قوانین مسابقات جهانی Brain Bee، آموزن مرحله ی دوم از کتاب Essential Neuroscience می‌باشد که می‌توانید آن را در ادامه دانلود کنید.

دانلود کتاب essential-neuroscience

دانلود کتاب Essential Neuroscience

به نظر شما بهترین روش مطالعه و بدست آوردن آمادگی لازم برای موفقیت در مسابقات دانش مغز چیست؟ نظرات خود را با دیگر خوانندگان BrainBee.ir در میان بگذارید.

۵ (۱۰۰%) ۱۱ votes
6 نظر
 1. مرتضی 3 ماهپیش
  پاسخ

  سلام
  میخواستم ببینم برای مرحله ی دوم مسابقه دانش مغز خواندن کتاب Essential of neuroscience کفایت میکنه؟ یا منابع دیگری هم نیاز هست؟

  • محمدرضا ابراهیمیان 3 ماهپیش
   پاسخ

   سلام
   کتاب مرجع رسمی برای دور دوم مسابقه برین بی، کتاب Essential neuroscience هست ولی برای آمادگی کامل در قسمت‌های عملی مسابقه دانش مغز، توصیه میشه که کارگاه‌های عملی رو بگذرونید.

 2. negar 2 ماهپیش
  پاسخ

  سلام
  کتاب دانش مغز رو از کجا میشه تهیه کرد؟ بصورت آنلاین می فروشید؟

  • محمدرضا ابراهیمیان 2 ماهپیش
   پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ترجمه ی کتاب دانش مغز رو باید به صورت آنلاین بخرید ولی اگر میخواین به زبان انگلیسی مطالعه کنید، میتونید از همین صفحه کتاب رو دانلود کنید. اسم کتاب “neuroscience. science of the brain” هستش.

 3. پگاه 4 هفتهپیش
  پاسخ

  سلام خسته نباشید.کتاب دانش مغز رو از کجا میشه تهیه کرد؟من هر چی میگردم پیدا نمیکنم

  • محمدرضا ابراهیمیان 4 هفتهپیش
   پاسخ

   سلام دوست عزیز
   کتاب دانش مغز رو باید به صورت آنلاین خریداری کنید.
   در گوگل جست و جو کنید وبسایت فروش رو مشاهده خواهد کرد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.