مصرف زیاد نوشیدنی های الکلی می تواند توانایی مردان در تشخیص احساسات منعکس شده در صورت را مختل کند.

توسط
Rate this post

مصرف زیاد نوشیدنی های الکلی می تواند توانایی مردان در تشخیص احساسات منعکس شده در صورت را مختل کند.

خلاصه: مردانی که مست الکل هستند در مورد ارزیابی صحیح نشانه های احساسی منعکس شده در صورت در دیگران دچار مشکل می شوند. محققان بر این باورند که نتایج به دست آمده ممکن است توضیح دهند که چرا مصرف الکل اغلب با تعاملات مضر بین فردی و اجتماعی مانند پرخاشگری و خشونت خانگی مرتبط است.

بر اساس یک مطالعه جدید ، مسمومیت ناشی شده از الکل با اختلال در توانایی تفسیر حالات چهره افراد دیگر، به ویژه در مردان ارتباط دارد.

این یافته ها ممکن است توضیح دهنده این باشند که چرا مصرف الکل اغلب با پیامدهای مضر بین فردی و اجتماعی همراه است ، مانند درگیری فیزیکی، خشونت نسبت به شریک عاطفی، تجاوز جنسی یا تبدیل به قربانی شدن.

نوشیدن شدید الکل می تواند اختلال در تشخیص حالات چهره ایجاد کند و منجر به تفسیر نادرست شود. این ممکن است به نوبه خود به ایجاد رفتارهای نامناسب کمک کند.

شناسایی مکانیسم پردازش های اجتماعی تحت تأثیر الکل ممکن است به مداخلات طراحی شده برای کاهش این پیامدهای منفی کمک کند.

با این حال ، مطالعات آزمایشگاهی قبلی در مورد مصرف الکل و پردازش احساسات یافته های متفاوتی داشته است و نقش جنسیت و طبیعت  مورد بررسی قرار نگرفته است.

 

 مطالعه در مورد الکلیسم

در تحقیقات بالینی و تجربی، توسط محققان تأثیر مسمومیت با الکل ، بر تشخیص احساسات منعکس شده در صورت در محیط واقعی که شامل مردان و زنان در طیف گسترده ای از سطوح مسمومیت بود بررسی شد.

محققان با ۱۱۴ فرد بزرگسال (۶۰٪ مردان ، ۸۲٪ سفیدپوستان ، میانگین سنی ۲۴ سال) در رستوران ها و کافه های یک شهر میانی جنوب آمریکا طی سه شب مشغول به کار شدند. شرکت کنندگان  سوالات مربوط به عادات نوشیدن خود (چند بار مصرف الکل و تعداد نوشیدنی هایی که در یک مناسبت معمولی مصرف می کردند)را پاسخ می دادند.

یکی از کارهایی که آنها باید انجام می دادند تشخیص احساس در ۱۰ تصویر بود که در رایانه به آنها نشان داده می شد و هریک از پنج احساس چهره (عصبانیت ، شادی ، غم ، انزجار یا بی طرفی) را نشان می داد. غلظت الکل در تنفس (BrAC) با استفاده از دستگاه تنفس سنج اندازه گیری می شد.

محققان از تجزیه و تحلیل آماری جهت یافتن ارتباط بین BrAC  ،نمرات تشخیص احساسات و همچنین اطلاعات جمعیت شناختی از جمله جنسیت استفاده کردند.

شرکت کنندگانی که بیشتر مست بودند در تشخیص احساسات منعکس شده در صورت دقت کمتری داشتند. افزایش مسمومیت با دقت کمتری در بین مردان همراه بود. کاهش دقت در بین زنان ناچیز بود.

دقیق ترین احساسات تشخیص داده شده چهره شادی بود و کمترین احساسی که به درستی تشخیص داده شد، غم بود.

به طور کلی ، BrAC  بالاتر با تشخیص ضعیف تر احساسات برای تصاویری که غم ، انزجار و بی طرفی را نشان می دادند، مرتبط بود.

در میان مردان ، BRAC  بالاتر با تشخیص  ضعیف احساسات در مورد غم ، عصبانیت و بی طرفی ارتباط داشت.

این یافته ها از نظریه نزدیک بینی الکلی پشتیبانی می کند که توضیح می دهد چگونه مسمومیت بر تفسیر نشانه های اجتماعی و محیطی تأثیر می گذارد.

نقص ناشی از الکل در پردازش اطلاعات اجتماعی ، به ویژه برای مردان ، ممکن است به پرخاشگری و خشونت منجر شود. این احتمال نیز وجود دارد که این تأثیرات می تواند انگیزه استفاده از مشروبات الکلی را در افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی ایجاد کند ، افرادی که ممکن است از الکل برای تغییر تصورات تهدید کننده خود استفاده کنند.

به طور کلی زنان در تشخیص احساسات خود نمره بالاتری دارند و این ویژگی به طور بالقوه آنها را در برابر این اثر مخرب الکل عایق بندی می کند.

محققان توصیه می کنند که درمطالعات آینده پیامدهای رفتاری تشخیص هیجانات منعکس شده در صورت که به واسطه مصرف الکل مختل شده و نقش شخصیت و ویژگی های روانی مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

ارائه شده توسط گروه دانش بنیان آینده مغز

نوروسافاری

ترجمه و تالیف: مهلا دهبائی

منبع:https://neurosciencenews.com/alcohol-men-facial-emotions-19168/

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.